DENİZLİ PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ REŞAT ERDOĞAN'IN ARA TATİL MESAJI

PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ REŞAT ERDOĞAN'IN ARA TATİL MESAJI

Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, değerli veliler ve çok kıymetli öğrenciler.


Bir milletin sahip olduğu kültür ve medeniyeti gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarması ve gelişen dünya karşısında milli varlığını sürdürmesi, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin doğrudan sonucudur. Köklü ve zengin bir tarihin mirasçısı olan aziz milletimiz, bünyesinde kurduğu ve yaşattığı nice eğitim kurumuyla, o kurumlarda yetiştirdiği nice büyük insanla çağları aşmış, elinin ulaştığı tüm coğrafyalarda bir iz bırakmıştır.

Bakanlığımız  "2023 Vizyonu" adı altında eğitim-öğretimi çağın gereklerine uygun hale getirmek için, birtakım kapsamlı projeleri ve değişiklikleri hayata geçirmeye başlamıştır. " 2019-2020 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen değişikliklerden biri de senede bir olan ara tatil uygulamasının üçe çıkarılmasıdır.  Ara tatil ile amaçlanan öğrencilerin, aileleri ve sevdikleri ile zaman geçirmeleri; yaşadıkları yerin kültürel ve coğrafi kapasitesini keşfetmeleri, ders dışı etkinlik olarak "yaparak ve yaşayarak" öğrenmelerine imkân sağlamaktır. Yukarıdaki amaçlardan hareketle; okul ile gerçek yaşam arasındaki ilişkinin sağlam temeller üzerine oturtulmaya çalışıldığı çağımız eğitim anlayışına paralel olarak bakanlığımız ara tatil dönemlerini eğitim öğretim yılı içerisinde planlamıştır.

Ara Tatil Çocuk Etkinlik İl Koordinasyon Kurullarınca, öğrencilerin velileri ile birlikte yapacağı 68 adet etkinlik planlanmıştır. 18-22 Kasım 2019 ara tatil döneminde okullarda, öğretmenlerimize yönelik Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan 2019 Kasım Dönemi Mesleki Çalışma Programı uygulanacaktır

Bakanlığımız ara tatil dönemini öğrenci ve velilerimizin verimli bir şekilde geçirebilmeleri için aratatil.meb.gov.tr internet adresini hayata geçirmiştir. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri için hazırladığı "Okulum Denizli" kitapları da öğretmen, veli ve öğrencilerimize ara tatil döneminde faydalı bir kılavuz olacaktır. 

Sözlerime son verirken bütün öğretmenlerimize çocuklarımıza verdikleri emekler için teşekkür eder, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

,

 

Reşat ERDOĞAN                                     

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü                     

 

 

15 Mayıs Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No83/A Pamukkale Kaymakamlık Binası DENİZLİ - 0.258.4612205 2612285

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.