DENİZLİ PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REŞAT ERDOĞAN'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REŞAT ERDOĞAN'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenlik, hiç sönmeyen bir mum gibi kendini asla tüketmeyen, toplumu aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Emekliliği olmayan, her zaman toplumun önünde, vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal bir makamdır. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmen; eğitimin lideri, geleceğin mimarıdır.

Mustafa Kemal Atatürk; "Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" demiştir.

2023 Eğitim Vizyonuna emin adımlarla ilerlediğimiz şu günlerde, gençlerimizin çağı yakalayan, 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış, milli ve manevi değerlerimize bağlı ve onları özümseyen bir birey olarak yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin şekillenmesinde öğretmenlerimizin gösterdiği özveri ve emeğe yürekten teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı yarınların mimarı olarak gördüğümüz öğrencilerimizi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek gayreti içindesiniz. Bu ülkenin bir ferdi olarak tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum.    

Başta  Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimiz ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi  rahmet, minnet ve şükranla anarken ülkemizin geleceğini inşa eden eğitimin en önemli unsuru olarak gördüğümüz siz değerli öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.

 

Reşat ERDOĞAN

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü

15 Mayıs Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No83/A Pamukkale Kaymakamlık Binası DENİZLİ - 0.258.4612205 2612285

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.