DENİZLİ PAMUKKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AZMİN ZAFERİ

İlçemiz Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulkadir YÜĞRÜK  ANKARA´da düzenlenen liseler arası bilek güreşi turnuvasında sol kol Türkiye Birinciliğini elde etmiştir. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını dileriz.
AZMİN ZAFERİ

03-01-2018

AZMİN ZAFERİ

 

Liseler Arası Bilek Güreşi Turnuvasında Türkiye birincisi olan Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdülkadir Yüğrük bize bu başarıyı nasıl elde ettiğini anlattı:

 

2015 yılında Asil Gençlik ve İzcilik Kulübü, okulumuza “Denizli Bilek Güreşi Turnuvası” başlıklı bir afiş asmıştı. Kendi çevremde bu alanda iyi bilindiğim için şansımı denemek istedim. Çevremden de bu konuda destek aldım. Turnuvaya katılmaya karar verdim. Katıldığım bu bilek güreşi turnuvasında 60 kilogram kategorisinde sağ kolda üçüncülük, sol kolda birincilik elde ettim.      

 

24-25 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandım. Said Kemal Zırıltı adında tanıdığım bir ağabeyim vardı. Kendisi bilek güreşi Avrupa beşincisidir. Denizli’de derece yapınca kendisine gittim ve bana ders vermesini istedim. O da beni kırmayıp üç hafta beni çalıştırdı. Ankara’da da 60 kilogramda yarışacaktım. Derece yaparım düşüncesiyle gittim; fakat herhangi bir derece elde edemedim. Denizli’ye döndüğümüzde hırs yaptım ve “Ben bunu başaracağım.” dedim. Said Kemal ağabeyim ile antrenmanlara başladık. Bu arada Denizli’de başka bilek güreşçiler olduğunu fark ettim. Bunun “Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi” adında federasyonu olduğunu öğrendim. 2016 Nisan ayında düzenlenen bu turnuvada 55 kilogramda yarıştım. Fakat bir derece yapamadım. Ama antrenmanlarımı bırakmadım.

 

2016 yılında yine Asil Gençlik kulübünün düzenlediği turnuvaya hazırlandım. Denizli’de 55 kilogram sağ ve sol kol birincilik elde ettim. Denizli birinciliğimin ardından gittiğim Ankara’da da 55 kilogram sol kol Türkiye üçüncülüğü nasip oldu. Denizli’ye geldiğimde kendi kendime “Hedefe az kaldı başaracağım.” dedim.

 

2017 yılındaki milli sporcu seçmelerine hazırlandım. Fakat istediğim başarıyı elde edemeyerek dokuzuncu oldum. Ama yine pes etmedim. Antrenmanlarıma devam ettim.

 

9-10 Aralık 2017’de Ankara’da düzenlenen “Liseler Arası Bilek Güreşi Turnuvası”nda Rabbim sol kol Türkiye birinciliğini nasip etti.    

 

Başta Said Kemal Zırıltı ağabeyim olmak üzere tüm emeği geçen Efor spor salonu sahiplerine, Sorisa spor salonu sahiplerine ve tüm bilek güreşçi ağabeylerime teşekkür ederim.

03-01-201803-01-201803-01-2018

15 Mayıs Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No83/A Pamukkale Kaymakamlık Binası DENİZLİ - 0.258.4612205 2612285

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.